"همیشه می توان تولدی دوباره داشت..به روز شدن شبهای یکشنبه "

عید قربان و عید غدیر بر تمام مسلمانان جهان مبارک بادغدیر

نفس زكیّه
شهادت نفس زكیّه بین ركن و مقام در مسجدالحرام، از نشانه‌های قطعی ظهور حضرت مهدی ـ علیه السّلام ـ است. در نَسَب نفس زكیّه اختلاف است؛یعنی به کدامیک از ائمه اطهار می رسد اختلاف است بعضی او را حَسَنی و دسته‌ای حسینی دانسته‌اند. این اختلاف در نسب ـ با توجّه به آنكه از خاندان رسول خدا بودن وی روشن است زیانی به مطلب نمی‌رساند البته می شود جمع روایات جمع کرد یعنی گفت که همه به امام حسن (ع) می رسد و هم به امام حسین (ع) چون از پدر به امام حسین منتسب هست و از مادر به امام حسن(ع) منتسب می باشد

در احادیث با تعبیرغلام (جوان) آمده است. حضرت مهدی ـ علیه السّلام ـ او را به سوی اهل مكّه می‌فرستند تا به یاری حضرت او بشتابند ولی آنان بر او هجوم آورده و او را بین ركن و مقام شهید می‌كنند. در این زمان خدای تعالی بر آنان خشم می گیرد.
بین شهادت نفس زكیه و قیام حضرت صاحب الامر ـ علیه السّلام ـ پانزده روز فاصله است . اینکه ایشان را نفس زكیه نامیده اند این است كه وی را بدون هیچگونه گناهی به قتل می‌رسانند. علت شهادت او فقط این است كه به اهل مكه پیام شفاهی حضرت مهدی ـ علیه السّلام ـ را می‌رساند . این پیام به هیچ وجه حاوی بدگوئی و شتم و تهدید نیست؛ بلكه فقط شامل یاری خواهی و كمك‌طلبی از اهل مكه است.

این بحث ادامه دارد

طبقه بندی: نشانه های حتمی ظهور امام زمان (عج)، 
برچسب ها: نفس زکیه، نفس زکیه از علائم حتمی،
به اشتراک گذاری:
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : شنبه 21 آبان 1390 | توسط : علی عباسی کیخنانی | نظرات()
نمایش نظرات 1 تا 30