"همیشه می توان تولدی دوباره داشت..به روز شدن شبهای یکشنبه "

میلاد مولود کعبه حضرت امیرالمومنین حضرت علی ابن ابیطالب (علیه السلام ) بر امام زمان (عج) ،مقام معظم رهبری ، مسلمانان ، دوستاران عدالت وشما دوستان خوبم مبارک باد

حرم حضرت علی (ع)

كرامات بسیار زیادی از امام علی (ع) و ائمه اطهار- علیهم السلام- در منابع شیعه و برخی از منابع اهل سنت نقل شده است، كه به چند مورد اشاره می شود:

 شفا دادن مریض ها و زنده نمودن بعضی مردگان، و مبتلا شدن دشمنان حضرت بر اثر نفرین ایشان، حدود 39 روایت  آدرس : بحار الانوارج41 همان، ص191ـ230.

 

منابع اهل سنت

 در جنگ با عمربن عبدود، این جمله از خداوند توسط جبرئیل نازل شد «تحیه من الطالب الغالب الی علی بن ابی طالب »  سلامی از خدای غالب برای علی پسر ابی طالب، که نمونه های زیادی نقل شده است. آدرس : احمد بن محمود الخوارزمی المناقب، قم، مؤسسه النشر الاسلامی، سوم، 1417 ق، ص167و ص171. روایت 200.

ابن بطوطه می نویسد: اهل این شهر (نجف اشرف) همه شیعه هستند و از این حرم (حرم امیر المؤمنین) كرامات و معجزاتی ظاهر شده است و در نزد شیعیان ثابت گردیده است كه قبر امیر المؤمنین (ع) آنجا است و از این معجزات است كراماتی كه در شب 27 رجب در آنجا واقع می شود بیماران زیادی شفا می گیرند و مردم آنرا شب احیاء می نامند و از همه سرزمینهای دور برای درك آن شب بدانجا روی می آورند از سراسر عراق و خراسان و سرزمنیهای فارس و روم و ... و این شفای بیماران امر مسلم و قطعی و ثابتی است كه من آن را از راستگویان شنیده ام... : آدرس : ابن بطوطه جهانگرد، رحله ابن بطوطه (طبع مصر) ج1، ص110.

طبقه بندی: کرامات حضرت علی ابن ابیطالب (علیه السلام)، 
برچسب ها: کرامات حضرت علی ابن ابیطالب (علیه السلام)، حقانیت علی (ع)،
به اشتراک گذاری:
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : سه شنبه 1 تیر 1389 | توسط : علی عباسی کیخنانی | نظرات()
نمایش نظرات 1 تا 30